Zberatelia duší → ep.1

23. května 2009 v 0:52 | S!ma |  → Zberatelia duší
Autor dielu: Akiinka =33
Diel číslo: 1
Názov dielu: Chyba, za ktorú sa platí


Nad Death City se stáhly vodou nasákle, uhlovité mraky. Pouliční vítr zametal nepořádek, který způsobil jeden ze sta, zřejmně předem prohraných bojů. Šedé vlasy a zaťaté pěsti naznačovali porážku. Zelené oči a obrovská rána bez krve .. Nedokázali získat duši čarodějnice..

Ale proč to všechno, možná všechno měli na dosah. Tak v čem se stala chyba? Byl snad Soul nepřipravený? Ne, rámě porážky nesla pobledlá dívka. Věděla že vše se stalo, tedy spíše nestalo, jen díky ní. Jen díky její neopatrnosti, která je oba málem stála život.

Stačilo jen jedno zaváhání a veškerá práce přišla v niveč. Mezi obyvateli Death City neznámá Maka Albarn právě udělala největší chybu svého života. Necítila se silná, věděla že čarodějku nikdy svímy silami nezabijí. Svolila malému ďáblovi a okusila chuť sladkého jablka ze zakázaného stromu. Šílenství s ní zacházelo jako s hadrovou panenkou. Nekontrolovaně se zmítala kolem vysoké a štíhlé plavovlasé ženy s rudou duší. Bez vyvolání se její zbraň změnila v Kladivo na démony. Ostrá záře všechny oslepila.. Rychle se rozeběhla proti nepříteli, ikdyž jí její přítel říkal že zemřou. Těsně před nespoutanou čarodějnicí se zastavila a škaredě se zašklebila.. Prudkým pohybem Straight Hunter, neboli energii, která rozetne vše co jí stojí v cestě..

Vše se rozplynulo jako pára nad hrncem, když malý, podlý démon lusknul prsty. Veškerá Mačiná síla vyprchala. Vyčerpaně padla k zemi. Napohled nezraněná..

Čarodějnice, jinak řečená Fregsa stihla uprchnout.

,, Soule, já- " hlas se jí klepal jako rozvibrovaná struna kytary

,, Měli sme to nadosah.." hlesnul ,, Sakra, měli sme to na dosah! Jen kvůli tvý samolibosti se všechno rozpadlo!!" jeho hlas byl histerický ,, Si jen obyčejná šprtka!!"

Sledovala jak mu v žilách proudí zlost a ješitnost..

,, Nejsi ani průměrná uživatelka, ty nejsi nic.. si jen - "

,, Buď zticha!" křikla po něm chraptivě ,, Chtěla sem jen abys dosáhl svého vytouženého cíle! Chtěla sem abys byl šťastný! Chtěla sem ti vrátit všechno co si pro mě udělal! Možná sem jen průměrnáuživatelka, možná ani to nejsem.. Ale vím.. vím že bysme to nevyhráli!!" křičela bezmyšlenkovitě a přidržovala se otlučené zídky

,, Myslel sem si že si jiná, že si lepší.. Ale si tak naivní, že ses prodala tomu ohavovy co má na čele napsaný chcípni . Tohle je konec..!" promluvil naprosto chladně a odvrátil od ní hlavu ,, Vzdávám se tě jako uživatelky. Už s tebou nechci nikdy bojovat.." Mačino srdce se takřka zastavilo. Nevěřila jeho prostým slovům.. ale jeho vzdálený pohled jí přesvědčil o tom, že ta písmenka, které sestavil do jedné bolestné věty jsou pravdou.

Hlava se jí ze všeho motala a centrum pohybu jí nebralo v potaz..

,, Ty egoistickej blbče .." hlesla a těžce dopadla na zem

---

Už týden uběhl od události o které si nikdo z Shibusenu nedovolil mluvit, ani nad ní přemýšlet. Avšak zdálo se, že slova se nikdy neberou zpět, ani jako činy..

,, Soule, jsi si naprosto jistý?" Zvedal se Shinigami ze svého trůnu.

,, Ano, jsem si jistý. A to naprosto. Maka pro mě není vhodná uživatelka."

,, Ale neměl by si učiňovat takto ukvapená rozhodnutí. Přecijen, Maka se ještě nezotavila."

,, Sem pevně rozhodnutý." řekl chladným podtónem Soul. Shinigami ač jindy velmi veselý Bůh smrti se právě smířil s tím, že přišel o jeden z nejsilnějších týmů.

,, Dobrá, oficiální odvolání Maky, jakožto tvé uživatelky se bude konat zítra ráno."

,, Děkuji Shinigami- sama..." Rudé oči se zabodly do vysokého hnědovlasého muže. Soul se vymotal z ředitelny Shinigamiho a zašel si sbalit věci, kterých měl u Maky více než dost.

,, Jak jí to může udělat..?!!" vztekal se hnědovlasý muž

,, Spirite.." obrátil se na něj Shinigami ,, Historie se opakuje.. " řekl a od srdce se zasmál

,, Ha- ha.. Až na to že mě opustila Mačina matka, jakožto uživatelka. Je nemístné aby zbraň opustila uživatele, mělo by to být naopak.."

,, Nemělo by to být vůbec.." řekl vážně Shinigami

,, Ano.. Ale, Maka, jakožto moje dcera a hlavně nejschopnější uživatelka na téhle škole byla se Soulem výborně sehraná.. Nebude trvat dlouho a Medusa společně s Kishinem opět zaútočí.. Co se s námi stane.." Zapřemýšlel se Spirit. Během okamžiku mu Shinigami na hlavě vykouzlil bolestné 'korýtko'. Způsobené velmi prudkým pohybem jeho neohrabané ruky.


,, Nebuď vůči Mace tak sebestředný! Stejně jako já víš, že je pouze uživatelka střední třídy.. ale je tu ta věc, která jí dělá silnou a jen díky tomu , jak říkáš ty, by jako jediná mohla porazit Asuru (Kishina).."

Ano, měl pravdu. Ikdyž jen částečně. Maka byla opravdu silná osobnost a když k tomu přidáte moc, kterou získala po své matce.. Pravdou však je, že sama Maka ji neuměla užívat, vždy když se společně se Soulem tuto sílu pokusila vyvolat, skončilo to špatně. Ale i přes to je tato síla velmi důežitá..

---

Soul si sbalil veškeré věci a bez jediného slova odešel z prostorného bytu. Společně s Blackem se dohodli že u něj bude moc bydlet jak dlouho bude chtít.. takže zřejmně napořád.

Maka byla se svými zraněními pro jistotu ve Steinově bytě, ikdyž s velkými protesty jejího otce Spirita, který se teké pyšní cedulkou Kosa smrti. Měl námytky ve smyslu že z ní Stein udělá robota a nebo ještě něco horšího.. Naneštěstí se nic takového s Makou nestalo, naopak. Její vnitřní zranění se zcela zacelila a ona už byla schopna chodit.

---

Druhý den ráno se mělo vše rozhodnout. V prostorném sále bylo umístěno šest židlí. Z prava na nich seděli, Stein, Marie, Sid, Nygus, Death the Kid a nakonec i Maka. Spirit- kun stál hned vedle Shinigamiho a Soul s odhodláním v očích před něj předstoupil.

,, Já Soul Eater Evans se tímto vzdávám své uživatelky Maky Albarn." Promluvl zřetelně šedovlásek.

,, Udej důvod." Řekl rozhodně Shinigami.

,, Maka Albarn je pouze uřivatelka střední síly. A s tímto nikdy nemohu dosáhnout titulu Kosy smrti." Maku tato slova píchla u srdce. Kid, sedící vedle ní, jí pevně stisknul ruku na zanamení toho, že tam není sama.

,, Vzdáváš se i místa v Shibusenu?!" Položil opětovně otázku Shinigami.

,, Ne, místa v Shibusenu se nevzdávám!" V tuto chvíly se Mace zhroutil svět jako domeček z karet.. Co nejrychleji utekla z obloukového sálu. Nesnesla by ten pocit, že by musela vídat Soula každý den, ikdyž by už nebyli tým..

Všichni se za ní ohlédli ,, Dobrá tedy.. Tímto tě zbavuji možnosti sdílet se slečnou Albarn jeden tým. Zbavuji tě povinnosti chránit její život tím svým. A konečně se dostáváme k poslednímu bodu. Oficiálně tě zbavuji práva využívat studentku Shibusenu, Maku Albarn jako tvou svou uživatelku. Dále ti bude přidělen jiný uživatel, který ti bude plně vyhovovat." Shinigamiho slova zněli až moc zklamaně. I učitelský sbor se netvářil zrovna nadšeně a to ani nemluvím o Spiritovi, který klečel v rohu a utíral si slzy.

,, Děkuji Shinigami- sama. Jsem vám zavázán.." Lehce se uklonil a pomalu se odebral pryč.

---

,, Otče, tohle je nesmysl! Nemůžeš to dovolit!"

,, Je mi líto Kide, ale tohle rozhodnutí je čistě věc Soula." Zasednul si Shinigami do svého prostorného trůnu.,, Ale co Maka? Vždyť -"

,, Já vím.. Maka to bude mít hodně težké. Bude muset nelézt toho správnéého člověka, který by se mohl stát její zbraní. Co bude samo o sobě velký problém, jelikož Maka je na Soula citově vázaná.. " Promlouval svému synovi do duše. ,, Vše co jí bude připomínat Soula jí rozhodí.."

Kid zaťal pěsti ,, Všechno co jí jen připomene Soula jí naprosto rozhodí? Ale otče, stále bude docházet do samé třídy jako my!"

,, Opět s tebou souhlasím.. Ale nejde o styk s ním, jde spíš o věci, co jí ho připomínají. Rozhodně by neměla být ve svém bytě. A to ke všemu sama.." Pohlédl na svého syna. ,, Mám takový pocit, že by to vzdala.."

Pokračování příště
Akiyuu
 


Anketa

Čo hovoríš na moje poviedky?

→ Sú skvelé =) 59.3% (235)
→ Pekné, no máš sa v čom zlepšiť ;) 16.4% (65)
→ Nečítam xP 13.9% (55)
→ Sú fakt otrasné -_-" 10.4% (41)

Komentáře

1 Hotamaru Oyashiro Hotamaru Oyashiro | 4. srpna 2010 v 13:32 | Reagovat

úžasná povídka :D moc se mi líbí

2 bridal gowns wedding dresses bridal gowns wedding dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 14:36 | Reagovat

You're a terribly smart person! Nice Blog
http://www.speakdress.com

3 wedding gowns bridesmaid dresses wedding gowns bridesmaid dresses | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 15:18 | Reagovat

Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I have really enjoyed browsing your blog posts. In any case Ill be subscribing to your feed and I hope you write again soon!
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama